Projektowanie stron www

Projektowanie stron www

W ramach ofert projektowania stron internetowych proponujemy profesjonalne wsparcie przy wdrażania systemów zarządzania treścią (CMS).

Czym jest system CMS?
CMS (Content Management System) jest aplikacją, którą pomaga stworzyć witrynę internetową oraz zarządzać jej treścią i konfiguracją za pośrednictwem przyjaznego panelu administratora. Zapewnia wszelkie narzędzia do uruchomienia witryny bez potrzeby znajomości kodu i wiedzy technicznej.

System CMS opiera się na gotowych komponentach, takich jak szablony, motywy i wtyczki. Te wstępnie skompilowane elementy to właśnie bloki kodu, które zostały napisane dla Klienta – jako dla administratora systemu.

Na rynku dostępnych są setki gotowych systemów. Jako autor kilku stron wdrożyłem już kilka serwisów. Makietę serwisu tworzę na własnym serwerze stron internetowych i po akceptacji na dowolnym hosting rejestruje DNS i instaluje gotowy system CMS.

CMS jest akronimem od Content Management System, który po polsku oznacza system zarządzania treścią.

Witryny można stworzyć na CMS:

Cel biznesowy: strony wizytówki, witryny e-commerce, landing-pages, …
Cel informacyjny: blogi, agregatory treści, platformy dokumentacyjne, …
Cel dyskusyjny: witryny członkowskie, media społecznościowe, fora dyskusyjne, …

W rzeczywistości lista zastosowań dla systemów CMS jest prawie że nieskończona. Do pewnego momentu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, a później – wiedza techniczna.

System zarządzania treścią jest dobrym wyborem nie tylko dla małych, ale też dużych firm. Wiele dużych korporacji oraz instytucji rządowych chętnie wykorzystuje CMS w swoich projektach. Stąd wycenianie i rozmowa zależy od samego Klienta.

W tym momencie masz już solidną wiedzę na temat tego, czym jest, na czym polega i jakie zalety ma system zarządzania treścią. Wiesz też, że wybór jest ogromny, ponieważ do dyspozycji masz kilkaset różnych systemów.

My proponujemy:

  1. Planowanie;
  2. Projekt;
  3. Wsparcie w opracowaniu treści;
  4. Uzupełnianie w odpowiedni kod programistyczny;
  5. Wdrożenie i SEO (np.: pozycjonowanie w google).

Ceny i dostępność: Każdy CMS wiąże się z kosztami. Pomimo iż większość z nich jest bezpłatna i działa na modelu open-source, późniejszy rozwój witryny może oznaczać wymóg zakupu płatnych rozszerzeń systemu.

Różne systemy udostępniają różne panele administracyjne. Podczas gdy niektóre z nich są intuicyjne i proste w obsłudze, inne będą wymagały bardziej technicznego podejścia.

SEO to optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Niestety, nie każdy CMS ją ułatwia. Ważne jest, aby oprogramowanie strony miało ‘czystą’ podstawę i zapewniało dodatkowe narzędzia do pozycjonowania.

Dopasowanie zawartości i funkcjonalności witryny pod kątem użytkownika są równie ważne, co SEO. Najbardziej popularne platformy CMS są wysoce konfigurowalne, lecz ostatecznie Klient decyduje czego potrzebuje witryna.

Gwarantuje każdemu klientowi:

  1. Witryna na każdym urządzeniu;
  2. Samodzielnie zarządzanie witryną;
  3. Przemyślany układ treści;
  4. Wsparcie SEO.
Skip to content